opinion

somali links

somali links

FacebookTwitterGoogle+Share

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

W

X

Y

Puntland oo ku dhawaaqday liiska musharaxiinta u taagan aqalka sare +Magacyada Qabiiladooda

puntland-flag
FacebookTwitterGoogle+Share

Maamulka Puntland ayaa goor dhow ku dhawaaqay liiska xubnaha musharaxiinta u taagan aqalka sare oo ka kooban 11 xubnood.

Afhayeenka Madaxtooyada Puntland C/llaahi Quraan jecel oo shir jaraa’id ku qabtay Garoowe ayaa sheegay iney u gudbiyeen liiska xubnahan gudigga heer qaran ee doorashooyinka dadban.

Liiska waxaa ku jira siyaasiyiin caan ah oo qaarkood ay ka mid yihiin musharaxiinta u taagan xilka madaxweynaha Somalia waxaana ka mid ah raisul wasaaraha dowlada xiligeedu dhamaday ee Somalia Cumar C/rashiid, Madaxweynihii hore ee Puntland, C/raxmaan Faroole, Gudoomiye ku-xigeenka baarlamanka Mahad C/lle Cawad, Jen.Maxamed Saciid Xirsi Morgan iyo siyaasiyiin kale.

Liiska Puntland ay gudbisay oo uu ku saxiixnaa Madaxweynaha Puntland C/wali Gaas ayaa u qorna sidatan:-

1. Kursiga Beesha Cismaan Maxamuud waxaa ku loolamaya:

Cumar cabdirashiid

& Aamina Aadan C/llaahi

2. Kursiga Beesha Cumar Maxamuud waxaa ku loolamaya:

Yaasiin Cabdi Seed

& Seynab Xaashi Biixi

3. Kursiga Beesha Ciise Maxamuud waxaa ku loolamaya:

Cabdiraxmaan Maxamed Faroole

& Cabdimahdi Abshir Cusmaan

4. Kursiga Beesha Warsangeli waxaa ku loolamaya:

Siciido Xassan Cismaan

Axmed Maxmaud Cabulle Tigaana,

Siciid Maxamuud Aadan

& Maxamed Maxamuud Bile.

5. Kursiga Beesha Dhulbahante waxaa ku loolamaya:

Hodan Maxamuud Cismaan,

Axmed Maxamed Maxamuud

Caydiid Saleebaan Xaashi

& Axmed Maxamuud Faarax.

6. Kursiga Beesha Dishiishe waxaa ku tartamaya:

Abdirisaaq Cusmaan Xasan Jurrile

iyo Hodan Ismaaciil Cilmi

7. Kursiga Beesha Cali Saleebeen waxaa ku loolamaya:

Maxamuud Axmed Maxamuud

iyo Faadumo Siciid Maxamed

8. Kursi laga dhaxeysiisyay Beelaha C/raxiim iyo Dir waxaa ku loolamaya:

Mahad Cabdale Cawad

& Maxamed Siciid Xirsi Morgan

9. Kursiga dhex yaala beelaha Awrtable, Reer Maxamuud iyo Wabeeneeye waxaa ku tartamaya:

Mahad Daahir Sheekh Nuur

Cabduqaadir Shaaciye

Cabdixakiin Axmed Xaashi

10. Kursiga Beesha Leelkass waxaa ku tartamaya:

Cali Ismaaciil Cabdi Giir

Shukri Cabdulaahi Maxamuud

iyo Faraxaan Cali Xuseen

11. Kursiga Beesha waxaa ku tartamaya:

Cabdisalaan Xaaji Maxamuud Dheere, Faarax Cawad, Siciid Maxamuud Cali.

1 2

Ahmed Roble
wardoon.net@gmail.com

Fadlan Ra‘yigaaga kadhiibo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook