Dhamaan kulamada koobka aduunka,Taariikhda iyo Saacada Geeska Africa ee ay bilaaban doonaan

Kadib markii lasameeyey isku aadka koobka aduunka ee bilaaban doona bisha lixaad Sanadka 2018 ayaa waxaa lasoo saaray Kulamada qaabka ay dalalku u dheeli doonaan Maalmaha iyo saacadaha ay dhici doonaan.

Kulanka ugu horeeya ee koobka aduunka ayaa dhici doona 14 ka bisha lixaad Sanadka soo socda waxaana uu dhex mari doona dalalka Russia vs Saudi Arabia, Waxaa lagu Cayaari doonaan Garoonka Luzhniki Stadium, ee kuyaala Magaalada Moscow,ee Caasimada dalka Ruushka waxaana kulankaas uu bilaaban doonaa Saacada Muqdisho marka ay tahay 5-00 galabnimo.

Dhamaan kulamada dhici doona koobka aduunka 2018?

Saacadaha aad arki doonto mid kasta ku darso 2 Saac waxay noqoneysaa tan geeska Africa.
Group stages

Group A

June 14, 2018

Match 1: Russia vs Saudi Arabia, Luzhniki Stadium, Moscow, 3pm BST

June 15, 2018

Match 2: Egypt vs Uruguay, Central Stadium, Yekaterinburg, midday BST

June 19, 2018

Match 17: Russia vs Egypt, Krestovsky Stadium, Saint Petersburg, 6pm BST

June 20, 2018

Match 18: Uruguay vs Saudi Arabia, Rostov Arena, Rostov-on-Don, 3pm BST

June 25, 2018

Match 33: Uruguay vs Russia, Cosmos Arena, Samara, 2pm BST

Match 34: Saudi Arabia vs Egypt, Volgograd Arena, Volgograd, 2pm BST

Group B

June 15, 2018

Match 4: Morocco vs Iran, Krestovsky Stadium, Saint Petersburg, 3pm BST

Match 3: Portugal vs Spain, Fisht Olympic Stadium, Sochi, 6pm BST

June 20, 2018

Match 19: Portugal Morocco, Luzhniki Stadium, Moscow, midday

Match 20: Iran vs Spain, Kazan Arena, Kazan, 6pm BST

June 25, 2018

Match 35: Iran vs Portugal, Mordovia Arena, Saransk, 6pm BST

Match 36: Spain vs Morocco, Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, 6pm BST

Group C

June 16, 2018

Match 5: France vs Australia, Kazan Arena, Kazan, 10am BST

Match 6: Peru vs Denmark, Mordovia Arena, Saransk, 4pm BST

June 21, 2018

Match 21: France vs Peru, Central Stadium, Ekaterinburg midday BST

Match 22: Denmark vs Australia, Cosmos Arena, Samara 3pm BST

June 26, 2018

Match 37: Denmark vs France, Luzhniki Stadium, Moscow 2pm BST

Match 38: Australia vs Peru, Fisht Olympic Stadium, Sochi, 2pm BST

Group D

June 16, 2018

Match 7: Argentina vs Iceland, Spartak Stadium, Moscow, 1pm BST

Match 8: Croatia vs Nigeria, Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, 7pm BST

June 21, 2018

Match 23: Argentina vs Croatia, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, 6pm, BST

June 22, 2018

Match 24: Nigeria vs Iceland, Volgograd Arena, Volgograd, 3pm BST

June 26, 2018

Match 39: Nigeria v Argentina, Krestovsky Stadium, Saint Petersburg, 6pm BST

Match 40: Iceland v Croatia, Rostov Arena, Rostov-on-Don, 6pm BST

Group E

June 17, 2018

Match 10: Costa Rica vs Serbia, Cosmos Arena, Samara, midday BST

Match 9: Brazil vs Switzerland, Rostov Arena, Rostov-on-Don, 6pm BST

June 22, 2018

Match 25: Brazil vs Costa Rica, Krestovsky Stadium, Saint Petersburg, midday BST

Match 26: Serbia vs Switzerland, Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, 6pm BST

June 27, 2018

Match 41: Serbia vs Brazil, Spartak Stadium, Moscow, 6pm BST

Match 42: Switzerland vs Costa Rica, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, 6pm BST

Group F

June 17, 2018

Match 11: Germany vs Mexico, Luzhniki Stadium, Moscow, 3pm BST

June 18, 2018

Match 12: Sweden vs South Korea, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, midday BST

June 23, 2018

Match 27: Germany vs Sweden, Fisht Olympic Stadium, Sochi, 3pm BST

Match 28: South Korea vs Mexico, Rostov Arena, Rostov-on-Don, 3pm BST

June 27, 2018

Match 43: South Korea vs Germany, Kazan Arena, Kazan, 2pm BST

Match 44: Mexico vs Sweden, Central Stadium, Ekaterinburg, 2pm BST

Group G

June 18, 2018

Match 13: Belgium vs Panama, Fisht Olympic Stadium, Sochi, 3pm BST

Match 14: Tunisia vs England, Volgograd Arena, Volgograd, 6pm BST

June 23, 2018

Match 29: Belgium vs Tunisia, Spartak Stadium, Moscow, midday BST

June 24, 2018

Match 30: England vs Panama, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, midday BST

June 28, 2018

Match 45: England vs Belgium, Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, 6pm BST

Match 46: Panama vs Tunisia, Mordovia Arena, Saransk, 6pm BST

Group H

June 19, 2018

Match 15: Poland vs Senegal, Spartak Stadium, Moscow, midday BST

Match 16: Colombia vs Japan, Mordovia Arena, Saransk, 3pm BST

June 24, 2018

Match 32: Japan vs Senegal, Central Stadium, Ekaterinburg, 3pm BST

Match 31: Poland vs Colombia, Kazan Arena, Kazan, 6pm BST

June 28, 2018

Match 47: Japan vs Poland, Volgograd Arena, Volgograd, 2pm BST

Match 48: Senegal vs Colombia, Cosmos Arena, Samara, 2pm BST

Ahmed Roble
wardoon.net@gmail.com

Fadlan Ra‘yigaaga kadhiibo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook